X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


Agata i Sally
Pracujemy razem już od 2009 roku. Choć mam wrażenie, że jest ze mną od zawsze. Już nie pamiętam jak to było bez niej. Sally zastępuje moją niesprawną lewą rękę. Nosi moje zakupy, pomaga wiązać buty, otwiera drzwi i przynosi wszystko o co poproszę, pod warunkiem, że jest w zasięgu jej pyska. Potrafi precyzyjnie rozpinać nawet najmniejsze zamki błyskawiczne. Dzięki niej nie muszę się martwić, że jedną ręką nie dam rady przenieść np. pojemnika z praniem. Sally z radością machając ogonem przeciągnie wszystko co zechcę, w specjalnym pojemniku na kółkach. Jeśli kiedykolwiek mieliście wrażenie, że "brakuje Wam rąk" by ogarnąć zakupy, klucze do domu i listy ze skrzynki, pomyślcie, że ja mam tak prawie zawsze. Właściwie miałam, bo od kiedy jest ze mną Sally nie mam już takich problemów. Pies nie tylko odbierze ode mnie część przedmiotów, może też otworzyć drzwi. Na co dzień Sally jest pracownikiem biurowym. Razem prowadzimy firmę szkoleniową. Do obowiązków Sally należy odbieranie faksów, dostarczanie wszelkich dokumentów na terenie biura, a także pomaganie w segregowaniu dokumentów (poprzez wyciąganie dokumentów z foliowych koszulek). Nasza praca wiąże się z licznymi podróżami służbowymi podczas, których Sally z dumą nosi walizkę z dokumentami. Po ciężkim dniu pracy chodzimy na długie spacery, w czasie których Sally uwielbia biegać za piłką. Największą nagrodą dla Sally są kąpiele wodne i błotne, oczywiście dopiero po pracy. Kiedy razem idziemy na basen grzecznie leży obok ratownika i tylko wzrokiem śledzi moje ruchy. Na szczęście w Trójmieście jest jeszcze kilka psów asystujących, z którymi bardzo chętnie spędzamy czas. Pies asystujący to nie tylko ogromna pomoc, na którą zawsze można liczyć, bezinteresowna przyjaźń, ale też motor do działania!

Agata & Sally

<< powrót<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Pałac Młodzieży w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)