X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%>> WARSZTATY

     

Szanowni Państwo

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję naukową zatytułowaną „Kynoterapia jako innowacyjna metoda polisensorycznego wspomagania rozwoju dziecka w świetle kwalifikacji zawodowych i prawnych”.
 Celem konferencji jest przybliżenie zagadnienia kynoterapii coraz częściej stosowanej w placówkach oświatowych i rehabilitacyjnych jako formy wspierającej działania psychoterapeutyczne i edukacyjne w rozwoju dzieci pełno- i niepełnosprawnych. Coraz więcej pytań generuje również zagadnienie profesji kynoterapeuty wprowadzonego do rejestru zawodów w dniu 01.07.2010 r. Konieczność konsultacji społecznych oraz wypowiedź przedstawiciela Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej będzie tutaj więc kluczowa. 
Mamy nadzieję, że konferencja rozwieje wątpliwości osób zarządzających placówkami oświatowymi i rehabilitacyjnymi czy i jak weryfikować umiejętności i odpowiedzialność „kynoterapeutów” prowadzących zajęcia z udziałem psa. Zaproszeni prelegenci zdefiniują dla Państwa obszary najbardziej kontrowersyjne jak: wyznaczniki dobrze prowadzonej terapii kontaktowej z udziałem psa, procedury wdrażania programów edukacyjnych w placówkach oraz odpowiednie uprawnienia osób zajmujących się kynoterapią. 

Wydarzenie jest skierowana głównie do nauczycieli szkół podstawowych, szkół i przedszkoli z oddziałami integracyjnymi, pracowników ośrodków zajmujących się współpracą z osobami niepełnosprawnymi oraz osób zajmujących się terapią kontaktową z udziałem psa. Mamy nadzieję, że Konferencja stanie się dla Państwa źródłem wiedzy nt. potencjału, jaki kryją w sobie zwierzęta towarzyszące oraz sposobów na wykorzystanie jego mocy w kształtowaniu rozwoju i bytu człowieka.

Życząc wielu miłych i niepowtarzalnych wrażeń,
Aneta Graboś
w imieniu organizatorów<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)