X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


Marta i MessiMessi jest już ze mną od maja 2012 roku, jest nie tylko pięknym goldenem, który potrafi podawać łapę, rozbierać buty czy aportować. Messi jest dla mnie kimś wyjątkowym, jest moim Przyjacielem. Kiedy mamusia wyjmuje mnie z wanny po kąpieli, Messi podaje mój szlafroczek, żebym nie zmarzła i nie przeziębiła się. Gdy wspólnie z siostrą i rodzicami bawimy się, wykorzystując elementy metody Weroniki Sherborne, Messi chętnie przyłącza się do zabawy. Funduje mi wtedy jazdę na kocu po mieszkaniu i próbuje mnie huśtać trzymając jeden z rogów koca.
Podczas rehabilitacji ruchowej Mesik motywuje mnie do ćwiczeń, gdy jest obok, łatwiej wyciągać rączki i podnosić głowę. Ale najbardziej lubię się do niej przytulać, jestem wtedy naprawdę szczęśliwa. Czasami, kiedy dopadają mnie smuteczki, rodzice pozwalają mi zasypiać przy Messi, czuję się przy niej taka bezpieczna. Najciekawsze jest to, ze Messi pomaga nie tylko mnie...Miło popatrzeć, gdy moja siostra powierza jej swoje sekrety, a mama po całym dniu przytula się do jej mordki. Messi po prostu "JEST NASZA"


Dziękuję! Martusia & Messi

<< powrót<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Pałac Młodzieży w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)