X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


Monika i PefoJesteśmy jednym z najmłodszych dogiqowych "duetów", swoją wspólną drogę przez życie rozpoczęliśmy całkiem niedawno, bo od kwietnia 2011 r. Na imię mam Monika, na świat przyszłam 33 lata temu, a ponieważ bardzo mi się "spieszyło", urodziłam się w 7 miesiącu ciąży. Kilka miesięcy leżałam w inkubatorze, nim mogłam opuścić szpital. Z czasem okazało się, że mam mózgowe porażenie dziecięce, prawostronny paraliż i obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy stopnia ciężkiego. Rozpoczęłam długą i żmudną rehabilitację, a wraz z nią walkę o jak najlepszą jakość życia i przywrócenie sprawności. Włożony wysiłek przyniósł rezultaty, dziś poruszam się samodzielnie, jestem aktywna zawodowo. Ukończyłam liceum ekonomiczne, a następnie - by zwiększyć swoje szanse na konkurencyjnym rynku pracy, zdobyłam tytuł magistra na wydziale nauk pedagogicznych Akademi i Pedagogiki Specjalnej w Warszawie w zakresie "Polityki socjalnej i kierowania służbami społecznymi". Moją pierwszą pracą było stanowisko analityka ds. osobowych i finansowych w jednej z warszawskich spółdzielni mieszkaniowych. Obecnie pracuję w Komendzie Głównej Policji, gdzie na stanowisku referendarza zajmuję się zamówieniami publicznymi. Poza pracą realizuje swoje marzenia, jednym z nich było posiadanie czworonożnego przyjaciela...
Ponad dwuletni biszkopcik o imieniu Pefo zmienił moje życie...
Pomaga mi funkcjonować w świecie dźwięków, będąc moimi uszami, słyszy za mnie stale asystuje mi w czynnościach codziennego życia oraz podczas aktywności w pracy. Potrafi sygnalizować dźwięk budzika, pukanie do drzwi, reaguje kiedy ktoś próbuje mnie zawołać. Przynosi dzwoniący telefon, daje znać gdy przychodzi sms. Odkąd jest ze mną codzienność stała się łatwiejsza, to on wniósł w nią radość i uśmiech...
Choć jesteśmy ze sobą tak krótko, to już stanowimy nierozłączną parę. Codziennie uczymy się od siebie nawzajem. Pefo nauczył mnie modulować głos, dzięki niemu nie mówię już na jednym tonie. Nauczył mnie jeszcze czegoś znacznie ważniejszego okazywania uczuć, każdego dnia dając lekcję przyjaźni, miłości, a ponad wszystko bezwarunkowej wierności i oddania.

Od swojej Pani Moniki nauczyłem się posłuszeństwa, zaufania i odpowiedzialności, bo bycie razem to wspólna odpowiedzialność za siebie nawzajem.

Poszerzamy też zakres swoich umiejętności, bo chcemy i czujemy, że razem możemy więcej...


Monika & Pefo

<< powrót<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Pałac Młodzieży w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)