X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


SZKOLENIE PSÓW ASYSTUJĄCYCH OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

Pies, pozwolił się udomowić, by współpracować z człowiekiem – ta naturalna skłonność stanowi punkt wyjścia do nawiązania przez trenera więzi z psem, którego będzie przygotowywał do asystowania osobie niepełnosprawnej. Najważniejsze jest, by pies z przyjemnością wykonywał swoje zadania, więc w momencie selekcji wybiera się szczenięta, którym kontakt z człowiekiem sprawia wyjątkową radość. W oparciu o nowoczesne i nieinwazyjne techniki kształcenia, wykorzystujące metody wzmocnień pozytywnych trener uczy psa umiejętności, które odmienią życie jego przyszłego właściciela. Rola psa polega za zapewnieniu niezależności ale i emocjonalnego wsparcia w momentach, kiedy opiekun jest skazany na własne siły, które mogą okazać się niewystarczające.
Pies asystujący uzyskuje certyfikat w wieku ok. 2 lat. Psy przekazywane są nieodpłatnie jednak kwota, jaką fundacja musi zebrać, by uruchomić projekt wynosi 22.000,00 - 30.000,00 zł ( w zależności od rodzaju dysfunkcji).

<< powrót<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)