X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


Teresa i GuciaTeresa - mieszkam w Tarnowskich Górach. Kiedyś pisałam i publikowałam w prasie lokalnej. Kilka opowiadań i proza autobiograficzna wydane zostały przed laty. Obecnie nie pracuję. Od 2005 roku żyjemy razem z Gucią, pierwszym psem, który pojawił się w moim życiu jako dorosły, wyszkolony pies asystujący. Przed nią miałam 3 psy wychowywane od szczenięcego wieku. Wszystkie pomagały mi w życiowych czynnościach, jednak dopiero z Gucią mogłyśmy zaistnieć razem w nowych rejonach życia - w tzw. przestrzeni publicznej. Ostatnio byłyśmy razem w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich. Gucia towarzyszyła mi podczas zabiegów w wielu gabinetach i na sali gimnastycznej, pomagała w pokoju i na korytarzach. Dzięki niej miałam dodatkową rehabilitację – pies potrzebuje przecież wyjść na spacer! Gucia ma cudowną umiejętność wywoływania uśmiechu u przypadkowo spotkanych ludzi, dzięki niej poznaję ciągle nowych ludzi. Pomaga mi na co dzień we wszystkich pracach domowych, latem także w ogródku, m.in. przy podlewaniu - nosi za mną wąż ogrodowy. Lubimy wspólne wyzwania, pracę i przyjemności, zwłaszcza spacery nad wodę, wspólne pływanie także kajakiem. Gucia to taki wielofunkcyjny model - przyjaciel, pomocnik i rehabilitant w jednej psiej istocie! Niezastąpiona!

Teresa & Gucia

<< powrót<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Pałac Młodzieży w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)