X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%>> KONFERENCJA

     

 

Cele projektu

Celem Warsztatów jest weryfikacja jakości pracy psa asystującego - w momencie przekazania psiego asystenta osoba niepełnosprawna posiada wiedzę bazową niezbędną do korzystania z jego umiejętności. Wobec zmian, jakie zachodzą w życiu osób, korzystających ze wsparcia psów (zmiana miejsca pracy, zamieszkania), poziom wyszkolenia psa może wymagać modyfikacji lub wyuczenia zupełnie nowej czynności (np. praca przy wózku elektrycznym a nie, jak dotychczas, aktywnym).Z uwagi na oddalenie Fundacji od miejsc zamieszkania i zatrudnienia osób niepełnosprawnych, trudno jest je na bieżąco wspierać i dostarczać rozwiązań na miarę nowych sytuacji. Warsztaty są doskonałą okazją do zebrania wątpliwych lub trudnych kwestii i zweryfikowania ich z trenerami.
Podczas zeszłorocznych Warsztatów odbyła się konferencja, która miała charakter konsultacji społecznych dotyczących zmian w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. W wyniku konferencji opracowane zostało rozporządzenie regulujące proces certyfikowania psów asystujących. Zgodnie z rozporządzeniem organizacja zajmująca się szkoleniem psów asystujących musi "uwiarygodnić wyszkolenie" psa, który był certyfikowany przed wejściem w życie rozporządzenia. W związku z tym podczas warsztatów zostaną przeprowadzone egzaminy dla pracujących już psów asystujących a osobom niepełnosprawnym zostanie wręczony certyfikat spełniający wymagania zawarte w rozporządzeniu.

<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)