X Gdyńskie Warsztaty dla Osób Niepełnosprawnych z Psami Asystującymi odbędą się w dniach od 7-14 października 2018 r. w Gdyni.
(więcej aktualności)


Podaruj nam swój 1%


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Wymiana doświadczeń i transfer wiedzy z innymi organizacjami, zajmującymi się szkoleniem psich asystentów sprzyja podnoszeniu poziomu kształcenia psów oraz stymuluje do dalszego rozwoju. Przynależność do takich organizacji jak Assistance Dogs Europe powoduje utrzymanie standardów obsługi osoby niepełnosprawnej – od złożenia aplikacji po moment przejścia psa asystującego na emeryturę. Ośrodki, z którymi Fundacja miała okazję współpracować w ramach projektów międzynarodowych to szkoły irlandzkie, w tym słynna Irish Guide Dogs For the Blind, angielska szkoła Hearing Dogs for Deaf People oraz Canin Partners. Z ostatniej organizacji wywodzi się Nina Bondarenko, główny autor programów treningowych tam stosowanych. Nina oceniała fundacyjny „Program szkolenia trenerów psów serwisowych” i zgodziła się przyjechać do Polski na zakończenie projektu „IDOL”, w ramach którego program został stworzony. Podczas konferencji „Osoby niepełnosprawne w społeczeństwie wiedzy” (2006) zorganizowanej przez Uniwersytet Jagielloński zaprezentowała osiągnięcia organizacji Canin Partners oraz system szkolenia opartego na klikerze.

Nina Bondarenko - wśród wielu umiejętność posiada plastyczny talent. Labradora naszkicowała w ciągu półtorej minuty i wręczyła go Anecie Graboś, prezes Fundacji DOGIQ.

<< powrót<< powrót do strony głównej

Vectra - dajemy więcej Husse, karma dla psów, karma dla kotówŚląskie Centrum Kynologiczne Gdynia moje miastoLIONS CLUB GDYNIA Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w KatowicachMPL Technology Katowice Sp. z o.o.

Przyjaciółmi Fundacji DOGIQ są  osoby, organizacje i firmy, które popierają ... (więcej)

Wolontariat to niezwykła przygoda
ale i ogromna odpowiedzialność.
Przygodą jest poznawanie nowych,
niezwykłych ... (więcej)